O nás / Oprava obuvi Jozef Sidun JOSI

Obuvníctvo ako jedno z tradičných slovenských remesiel bolo v minulosti zamerané na domácku výrobu obuvi. Rozvoj obuvníckeho priemyslu nezvratne ovplyvnil remeselníkov a donútil ich preorientovať sa najmä na opravu týchto výrobkov. Obuvníci preto dnes opravujú výrobky iných a často i z tých menej kvalitných materiálov svojou remeselnou zručnosťou niekedy dokážu malé zázraky.

IMGP1578Naša rodinná firma Jozef Sidun JOSI pôsobí v Michalovciach už od roku 1990. Jej zakladateľ Jozef Sidun st. mal bohaté skúsenosti v obuvníckom priemysle a tvrdí, že pre opravu obuvi je potrebné poznať jej anatómiu, z akého materiálu a akými spôsobmi bola vyrobená. To žiaľ nedokážu rôzne lacné neodborné opravovne, ktoré napriek silnej reklame zamestnávajú nevyučených remeselníkov, často len absolventov rekvalifikačných kurzov.

Všetci zamestnanci našej firmy sú kvalifikovaní obuvníci s bohatými skúsenosťami, ktorí dokážu splniť i náročnejšie požiadavky (napr. rozširovanie a zužovanie čižiem) našich zákazníkov.

Medzi našu klientelu patria najmä dámy, ktoré nám prinášajú opravovať svoju obuv až zo zahraničia, ale vyhľadávajú nás aj športovci a tanečníci.


IMGP1589IMGP1568IMGP1582IMGP1570IMGP1579IMGP1572